Krating Daeng (Red Bull) alebo energický zázrak z Thajska

Vedeli ste, že osviežujúci nápoj Red Bull, ktorý údajne dáva krídla a osviežuje telo a myseľ pochádza z Thajska?

luis-dominguez-MfFWcAOh-1k-unsplash_1

História nápoja Red Bull

Dňa 22. októbra 2022 nás opustil jeho zakladateľ Dietrich Mateschitz (†78), ktorý sa narodil v Rakúsku a pracoval ako obchodný zástupca pre spoločnosť, ktorá predáva zubné pasty. Počas svojich služobných ciest do juhovýchodnej Ázie objavil energetický nápoj, ktorý mu pomáhal prekonávať jet lag (pásovú chorobu, ktorá nastáva pri cestovaní do krajín, kde je posun času). Po objavení tohto kúzelného produktu ho začal importovať do Európy a zmenil Thajský názov „Krating Daeng“ na zvučnejší názov „Red Bull“. Krating Daeng a stále obľúbenejší Kratom, ktorý nájdete aj na našom e-shope Kratomit.cz, sú rozdielne produkty, avšak majú podobný názov a krajina pôvodu je v oboch prípadoch juhovýchodnej Ázie. Zakladateľ Red Bullu a zakladateľ Kratomitu pochádzali z Európy a vďaka pracovným aj osobným aktivitám boli a sú vášnivými cestovateľmi, ktorí radi spoznávajú cudzie kultúry, krajiny a produkty, ktoré nám príroda ponúka.

Kde sa môžeme so značkou stretnúť dnes
Dietrich Mateschitz vlastnil spoločnosť zo 49 %, ďalších 49 % vlastnil jeho obchodný partner, ktorý je z Thajska, a 2 % vnuk od Thajca. Spoločnosť predáva svoje produkty do celého sveta a za posledný rok predali okolo 10 000 000 000 kusov plechoviek energetického nápoja Red Bull alebo Krating Daeng. Dietrich Mateschitz investoval mnoho úsilia a financií do podpory športových a rozvojových aktivít, ktoré teraz poznáme pod krídlami spoločnosti Red Bull:

 • Kultúrny sponzoring – podpora divadla, múzea, galérií, baletu a tanca, podpora
  hudobných udalostí, tanečných udalostí, kultúrnych podujatí a festivalov
 • Profesijný sponzoring – podpora podnikania a profesionálneho rastu
 • Ekologický sponzoring – podpora projektov zameraných na ochranu životného
  prostredie
 • Športový sponzoring - podpora športovcov, športových kolektívov, športových akcií
  a exhibíciou
 • Spoločenský sponzoring - podpora ochrany a opravy pamiatok, vzdelanie, rozvoj a
  podpora miestnej regionálnej komunity
 • Sociálny sponzoring – podpora spoločenských a občianskych organizácií
 • Sponzoring médií – podpora programov a relácií

Medzi najväčšie športové eventy, ktoré Red Bull zastupuje sú odvetvia: Formula 1, MotogGP, Motocross, závody na bicykloch a mnoho ďalších.

fonsi-fernandez-3XBBLEBasiw-unsplash_1

Späť do obchodu