Tajomstvo dávkovania Kratomu, ktoré vám nikto nepovie

Premýšľali ste niekedy, ako správne dávkovať kratom, aby ste využili jeho výhody a vyhli sa nepríjemným vedľajším účinkom? Dávkovanie Kratomu môže byť zložité, pretože závisí od rôznych faktorov, ako je vaša hmotnosť, pohlavie a požadovaný účinok. Tento článok vám povie tajomstvá a tipy, ktoré vám pomôžu nájsť ideálne dávkovanie.

Kratom Dosierung

Dávkovanie už čoskoro

Príklady dávkovania:

 • Stimulácia: 1-3 gramy, 1-2 krát denne.
 • Úľava od bolesti: 3-5 gramov, 2-3 krát denne
 • Úzkosť: 2-4 gramy, 2-3 krát denne

Dôležité faktory:

 • Hmotnosť: Nižšie dávky pre ľudí s nízkou hmotnosťou, vyššie dávky pre ľudí s vysokou hmotnosťou.
 • Pohlavie: Ženy vo všeobecnosti tolerujú nižšie dávky ako muži.
 • Účinky: Nižšie dávky na stimuláciu, vyššie na úľavu od bolesti a úzkosti.
 • Znášanlivosť: Znášanlivosť sa môže časom zvyšovať, čo si vyžaduje zvýšenie dávky, aby sa dosiahol rovnaký účinok.

Všeobecné usmernenia:

Začnite s nízkou dávkou: 1-2 gramy pre ľudí s nízkou hmotnosťou, 2-3 gramy pre ľudí so strednou hmotnosťou a 3-4 gramy pre ľudí s vysokou hmotnosťou.

Počkajte 30-60 minút, aby ste zhodnotili účinok a v prípade potreby užite ďalšiu dávku.
Neprekračujte odporúčané dávky: Vysoké dávky zvyšujú riziko vedľajších účinkov.
Berte kratom múdro: medzi konzumáciou si robte prestávky, aby ste sa vyhli závislosti.
Tieto informácie sú určené len na referenčné účely. Nenabádame vás, aby ste konzumovali Kratom.

Toto bol len súhrn všeobecne dostupných informácií a odporúčaní. Všetko ostatné si rozoberieme v tomto článku.

Načasovanie je všetko: Kedy a ako často by sa mal Kratom užívať?

Správne načasovanie je dôležité nielen pri cvičení či investovaní, ale aj pri konzumácii produktov kratom. Kedy a ako často užívate kratom môže mať významný vplyv na to, ako na vás pôsobí.

Kratom, známy pre svoje stimulačné aj sedatívne účinky, závisí od dávkovania a času užívania.

Kratom môže mať rôzne účinky v závislosti od toho, kedy ho užívate.

Ak hľadáte zvýšenie energie alebo zlepšenie koncentrácie, odporúča sa užívať kratom ráno alebo počas dňa. Na druhej strane, ak hľadáte relaxačné účinky, môže byť lepšie užívať Kratom večer.

Niektoré odporúčania týkajúce sa frekvencie:

1. Začnite s nízkou dávkou a frekvenciou: Postupne zvyšujte dávku a frekvenciu, aby ste videli, čo je pre vás najlepšie.

2. Neužívajte Kratom každý deň: Odporúča sa robiť si „Kratom breaks“ aspoň niekoľko dní v týždni, aby ste sa vyhli tolerancii a závislosti.

3. Starajte sa o svoje telo: Ak pociťujete vedľajšie účinky ako nevoľnosť, úzkosť alebo nespavosť, znížte dávku alebo frekvenciu konzumácie.

4. Dodržujte pokyny na bezpečné používanie: Vždy dodržiavajte pokyny na prípravu a použitie kratomu a držte sa odporúčaného dávkovania.

Kratom tee

Najbežnejšia frekvencia používania Kratomu:

 • Príležitostne: Niektorí ľudia užívajú kratom len príležitostne, napríklad na zmiernenie bolesti alebo zlepšenie nálady.
 • Niekoľkokrát týždenne: Iní užívajú Kratom niekoľkokrát týždenne, napr. B. na liečbu chronických ochorení alebo na zvýšenie energie.
 • Denne: Sú aj ľudia, ktorí užívajú Kratom denne. Neodporúča sa to však kvôli riziku vzniku tolerancie a závislosti.

Výsledky nezávislého prieskumu ukazujú, že respondenti užívajú kratom aspoň raz týždenne, frekvencia a množstvo látky sa však líšia. Tí, ktorí užívajú Kratom len raz denne, užívajú 2,5 - 3 g. Na druhej strane tí, ktorí užívajú kratom 2 až 4 krát denne, spotrebujú dávku 7,5 až 20 g. Tieto informácie naznačujú, že frekvencia a množstvo požitia môže výrazne ovplyvniť celkový účinok na spotrebiteľa.

Mimochodom, väčšina respondentov uviedla, že určité množstvo práškového kratomu používa zmiešaním s chudým (neperlivým) nápojom alebo s horúcim čajom.

Frekvencia príjmu by mala byť prispôsobená vašim vlastným potrebám a účinkom očakávaným od Kratomu. Niektorí ľudia môžu užívať kratom denne, zatiaľ čo iní ho berú len príležitostne, aby sa vyhli vzniku tolerancie.

Rôzne formy Kratomu a ich dávkovanie

Kratom je dostupný v rôznych formách, čo používateľom umožňuje vybrať si možnosť, ktorá najlepšie vyhovuje ich potrebám a preferenciám.

Tieto formy zahŕňajú kratomový prášok, tablety a kapsuly. Každá z týchto foriem má svoje vlastné zvláštnosti, pokiaľ ide o dávkovanie, a je dôležité pochopiť tieto rozdiely, aby ste mohli užívať Kratom efektívne a bezpečne.

 • Kratom prášok je obľúbený, pretože sa dá presne dávkovať, aj keď pre najlepšiu presnosť sa odporúča digitálna váha. Väčšina ľudí používa na dosiahnutie intenzívneho účinku čajovú lyžičku prášku, približne 5 gramov. Množstvo sa môže líšiť v závislosti od tolerancie používateľa.
 • Tablety ponúkajú jednoduché dávkovanie kratomu, pričom každý kratomit obsahuje približne 1,1 g. Mnoho užívateľov často užíva 4-5 tabliet na dosiahnutie požadovaného účinku.
 • Kapsuly obsahujú kratomový prášok obalený v želatíne alebo vegetariánskom obale. Rovnako ako tablety, aj kapsuly ponúkajú jednoduché a presné dávkovanie, okrem toho, že množstvo kratomu v kapsule môže byť menšie, čo umožňuje jemnejšiu úpravu dávkovania.

Dôležitosť individuálnej tolerancie

Dôležitým aspektom, ktorý treba zvážiť pri užívaní kratomu, je individuálna tolerancia. Tolerancia je meradlom toho, ako je naše telo zvyknuté na určitú látku a ako silno na ňu reaguje.

Toto je obzvlášť dôležité pri kratome, pretože tolerancia sa môže veľmi líšiť od človeka k človeku.

Rozdiely v tolerancii kratomu medzi rôznymi ľuďmi sú spôsobené mnohými faktormi, ako je genetika, telesná hmotnosť, metabolizmus a história užívania iných látok. To znamená, že jedna osoba môže pociťovať silné účinky už po malej dávke, zatiaľ čo iná môže potrebovať oveľa väčšie množstvo kratomu na dosiahnutie rovnakého účinku.

Tipy, ako zistiť vlastnú toleranciu

 • Začnite s malou dávkou: Ak s Kratomom len začínate, vždy je najlepšie začať s nízkou dávkou a postupne ju zvyšovať. Je to bezpečný spôsob, ako zistiť, ako vaše telo reaguje, bez toho, aby ste prekročili hranicu, kde je účinok príliš silný alebo dokonca nepríjemný.
 • Pozorujte svoje telo: Pozorujte, ako sa cítite po užití kratomu. Aké účinky sa vyskytujú a ako dlho trvajú? Zaznamenávanie týchto pozorovaní vám môže pomôcť lepšie pochopiť vašu toleranciu.
 • Poznajte rôzne typy Kratomu: Existujú rôzne typy Kratomu, ktoré môžu mať rôzne účinky. Experimentovanie s nimi vám pomôže lepšie pochopiť, ako vás jednotlivé kmene ovplyvňujú.
 • Vyhnite sa častej konzumácii: Častá konzumácia kratomu môže viesť k rýchlemu zvýšeniu tolerancie. Ak si chcete udržať nízku toleranciu, odporúča sa neužívať kratom každý deň.
 • Urobte si prestávky: Pravidelné krátkodobé prestávky v konzumácii kratomu môžu pomôcť znížiť toleranciu a obnoviť citlivosť na účinky.

Naše odporúčanie: Kratom ani trochu nekombinujte s alkoholom.

Pochopenie vašej tolerancie voči Kratomu je kľúčom k bezpečnému a zodpovednému používaniu. Ide o proces, ktorý si vyžaduje pozornosť a individuálny prístup. Rešpektovaním svojho tela a jeho reakcií na kratom môžete maximalizovať pozitívne účinky a minimalizovať potenciálne riziká.

Chybám pri dávkovaní Kratomu, ktorým sa treba vyhnúť

Kratom, rastlinná látka známa svojimi vlastnosťami tlmiacimi bolesť aj stimulačnými vlastnosťami, vyžaduje starostlivé dávkovanie, aby sa dosiahli požadované účinky a zároveň sa minimalizovalo riziko vedľajších účinkov.

Tu je zoznam bežných chýb pri dávkovaní kratomu a návod, ako sa týmto chybám vyhnúť.

Kratom tee (1)

Zoznam bežných chýb pri dávkovaní Kratomu:

1. Príliš vysoká počiatočná dávka: Mnoho používateľov začína s príliš vysokou dávkou v nádeji, že okamžite pocítia silné účinky. To môže viesť k nepríjemným vedľajším účinkom, ako je nevoľnosť, vracanie a závraty.

2. Bez ohľadu na individuálnu toleranciu: Tolerancia ku Kratomu sa veľmi líši od človeka k človeku. Niektoré vyžadujú menšie množstvá, zatiaľ čo iné môžu vyžadovať vyššie dávky na rovnaké účinky.

3. Časté užívanie bez prestávok: Pravidelné užívanie kratomu bez prestávok môže viesť k rozvoju tolerancie, čo znamená, že na dosiahnutie rovnakých účinkov potrebujete časom vyššie dávky.

4. Ignorovanie rozdielov medzi kmeňmi: Existujú rôzne kmene Kratomu, ktoré môžu mať rôzne účinky. Predpoklad, že všetky odrody majú rovnaký účinok, môže viesť k nesprávnemu dávkovaniu.

5. Nedostatok trpezlivosti: Kratom potrebuje čas na prácu. Niektorí užívatelia užijú ďalšiu dávku príliš rýchlo, ak nepociťujú okamžité účinky, čo môže viesť k predávkovaniu.

Návod, ako sa týmto chybám vyhnúť:

1. Začnite s nízkou dávkou: Vždy začnite s najnižšou možnou dávkou, najmä ak používate Kratom prvýkrát. To vám pomôže vyhodnotiť vašu reakciu na látku bez rizika nepríjemných vedľajších účinkov.

2. Zvážte svoju individuálnu toleranciu: Počúvajte svoje telo a podľa toho upravte dávkovanie. Ak zistíte, že potrebujete vyššie a vyššie dávky na dosiahnutie požadovaných účinkov, urobte si prestávku, aby ste znížili toleranciu.

3. Robte si pravidelné prestávky: Aby ste sa vyhli rozvoju tolerancie, je vhodné robiť pravidelné prestávky v užívaní kratomu.

4. Získajte informácie o kmeňoch: Oboznámte sa s rôznymi kmeňmi Kratom a ich špecifickými účinkami. Vyberte si kmeň, ktorý najlepšie vyhovuje požadovaným účinkom.

5. Buďte trpezliví: Pred zvážením ďalšej dávky dajte kratomu čas na prácu. Na posúdenie účinku počkajte aspoň 30-60 minút.

Späť do obchodu